Köszönöm Saci!
Hétvégén az egyiket meglesem, aztán a papírbetont is próbálom. Ki tudja, melyikbe fogok beleszeretni.
Üdv. Piri
Kedves Piroska!
3:2:2 tőzeg, perlit, cement esetén kb. fele olyan nehéz, mint a tiszta beton. Lehet 1:1:1 vagy 4:2:2 arányt is választani, érdemes vele kísérletezni. Ha nagy méretű tárgyakban gondolkodsz, célszerű vágott üvegszálat használni hozzá erősítésként. Száradáshoz takard be nejlonzsákba, kb. 3 hét alatt köt véglegesen a cement. Ha esetleg drótkefével vagy késsel formázni akarod, akkor azt 2 nap száradás után érdemes. A cementek között is nagy különbség van színben és kötési időben.
Üdvözlettel,
Czotter Sarolta
Kedves Piroska!
A tőzegbeton edények télállóak. A porózus, lyukacsos szerkezetük miatt a víz egy részét magukba szívják, tehát nem agyagedényként vagy betonedényként viselkednek. Az Egyesült Államokban régebb óta foglalkoznak tőzegbeton edényekkel, készülnek madáritatók, kerti szobrok, lépegetőkövek, padok, székek stb. A tőzeget pl. képeknél én kihagyom és csak perlittel könnyítem a betont. De lehet papírbetont is készíteni. A tőzegbeton durvább felületű a sima betonnál, viszont könnyen faragható és a tőzeg miatt könnyebb. A skandináv országokban és a németeknél inkább a betont használják, könnyebben lehet lenyomatokat bele tenni, simább a felülete, könnyebben festhető akril festékekkel, viszont nehezebb, ezért fontos, hogy minél vékonyabb legyen a készülő edény, kép stb.
Jó betonozást!
Kövirózsa Dekor
]]>Hello 🙂 Your method of describing the whole thing in this paragraph is genuinely fastidious, every one be able to simply be aware of it, Thanks a lot.
]]>By aktorka odniosła sukces, powinna mieć twarz Wenus, umysł Minewry, wdzięk Terpsychory, pamięć wziętego prawnika oraz skórę z gaźnika. E. Barrymore UMS*
]]>Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂
]]>